ФОТО: Поранешен телохранител на Груевски згазил мотоциклист и избегал

Од:

Поранешен телохранител на Никола Груевски, Д.М. доцна синоќа во Кисела Вода кај Рампа поминувајќи преку две полни линии згазил 22 годишно момче кое со мотор возело кон кафената Ив кај Чешма во Кисела Вода.

dobivaj vesti na viber

Очевидец за А1он вели дека Д.М. со својот автомобил бил паркиран на земјениот паркинг спроти казиното Астра во Кисела Вода, а кога вртел полукружно го згазил мотоциклистот. При ударот со возилото, возачот на моторот се удрил во билбордот пред казиното, а моторот летнал во месарата веднаш до казиното. Очевидецот тврди дека Д.М. кој го управувал возилото, излегол од автомобилот, бил тука, а пред да пристигне брзата помош го снемало.

А1он дојде и до документ по приемот во Градска болница каде се чита дека возачот на моторот е примен со тешки телесни повреди и е во животна опасност.

soob3

Иако се обидовме да контактираме со МВР, од таму не беа достапни да дадат повеќе информации за настанот, освен петте реда во дневниот билтен.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска