Eксплозивна направа фрлена во двор на куќа во Прилеп

Од:

Вчера вечер, во 22.10 часот во СВР Битола, 34-годишниот М. Д. од Прилеп пријавил дека во дворот на куќата била фрлена експлозивна направа при што е причинета материјална штета, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти Министерството нема повредени лица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тетовец ја нападнал сопругата

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Загина 28-годишен мотоциклист од Скопје

Ана Ололовска

Во основно училиште во тетовско пронајдени бомби и мини од југословенскиот период

Катерина Павлова-Николовска

Инцидент во ресторан во Аеродром: Го претепале, го влечеле по под, го удирале со ногарка

Катерина Павлова-Николовска