Едно лице почина, едно е потешко повредено во сообраќајка кај Куманово

Од:

Осумдесетгодишна жена од Скопје загина како последица на сообраќајна несреќа што се случи вчера на пладне кај Старо Нагоричане, Кумановско.

dobivaj vesti na viber

Загинатата била сопатничка во автомобилот, управуван од Р.Ц.(75) од Скопје.

Според информациите од полицијата, возилото во еден миг излетало од патот.

Жената заедно со возачот била пренесена на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде по четири часа починала. Возачот бил задржан во болница со тешки повреди.

Би можело да ве интересира

Протест за прегазениот битолчанец: Да побараме правда за Оли и сите убиени во сообраќајки

Кристијан Ландов

Тешко повреден пешак во Скопје

Изречени 18 месеци затвор за возачот кој прегази битолчанец на тротинет: Судството го уби брат ми по вторпат

Кристијан Ландов

Тешко повредени двајца Срби, со автомобил излетале од автопатот Куманово-Скопје

25-годишен скопјанец загина кај Катланово, со мотоцикл излетал од патот

Катерина Павлова-Николовска

Во верижен судар во Пробиштип повредени три лица

Катерина Павлова-Николовска