Едно лице обвинето за четири тешки кражби во Скопје

Од:

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за сторени четири дела – тешки кражби од Кривичниот законик.

-Обвинетиот на 18 ноември на автобуската станица на Зелен пазар во Скопје на дрзок начин од една оштетена одзел златен ланец во вредност од 25.000 денари, така што се доближил до неа и и го скинал од вратот. Потоа на 28 ноември на Камен мост од увото на една оштетена со рака скинал златна обетка вредна 15.000 денари, на 1 декември во близина на хотелот „Арка“ на ист начин одзел златна обетка вредна 6.000 денари, а на 3 декември кај Зелен пазар од увото на една оштетена скинал обетка вредна 10.000 денари, соопшти Јавното обвинителство.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје доставил и предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетиот.

Би можело да ве интересира

Гостиварец пријавил измама откако дал пари за вработување на неговата девојка

Ана Ололовска

Вооружени разбојници ограбиле казино во Порта Влае

Ана Ололовска

Во Свети Николе регистрирани шест дрски измами

Драган Поповски

Поднесено обвинение за обид за разбојништво во аптека во Скопје

Ана Ололовска

Ограбувачот на НЛБ успеал да украде над 8 илјади евра

А1он

Еден обвинет за тешка кражба од автомобил

Ана Ололовска