Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Од:

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што утрово се случи на патот Кичево-Гостивар кај „Тајмишка раскрсница“.

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ман“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(56) од Гостивар и патничко возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки. На местото на несреќата починал возачот на возилото „хјундаи“, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош од Кичево и се работи на утврдување на идентитетот на лицето. Со тешки телесни повреди се здобила Р.К.(42) од Скопје, сопатничка во истото возило, констатирани во Ургентниот центар во Скопје информираат од Министерството за внатрешни работи.

Увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи.

Би можело да ве интересира

Тинејџери предивикале сообраќајна несреќа, осуммина повредени

Катерина Ѓуровски

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ

Поради несреќа, во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“

Катерина Ѓуровски

Две несреќи со трагични последици: загинаа возач на камион и на мопед

Сообраќајка на три возила кај Групчин: Еден потешко и двајца полесно повредени

Жена загина, петмина се повредени во тешка сообраќајка на патот Скопје – Блаце

Катерина Ѓуровски