Двајца тешко повредени откако се судрија воз и автомобил кај Романовце

Од:

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска попладне во кумановското село Романовце, соопштија oд СВР Куманово и општата болница.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајката во кумановската полиција била пријавена во 12:48 часот и во неа учествувале воз и патничко моторно возило, појаснуваат од СВР Куманово и додаваат дека увидот се уште трае.

Двајца повредени поукажаната лекарска помош во кумановската болница се префрлени на скопските клиники.

Би можело да ве интересира

28-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен

Катерина Павлова-Николовска

Починато бебе донесено во битолската болница

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска

Пронајдено починато 26-годишно момче од Скопје

Ана Ололовска