Домашен притвор за момчето кое силувало 72-годишна жена

Од:

Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе наредба за спроведување истражна постапка против 22-годишен жител на кавадаречкото сечп Дреново, кој е осомничен дека сторил кривично дело силување.

Според ОЈО, на 18 ноември, со употреба на сила, осомничениот се обидел да присили на обљуба 72-годишна жена. Тој влегол во нејзиниот дом, покривајќи го лицето со маица, по што се обидел да ја изврши обљубата.

„Надлежниот јавен обвинител му предложи на судијата на претходна постапка да определи мерка притвор за осомниченото лице. Но, судот, ценејќи ги сите околности, не го прифати предлогот и за осомничениот определи мерка куќен притвор за време на која тој не смее да го напушта домот и да комуницира со оштетената“, велат од ОЈО.

Би можело да ве интересира

14-годишно девојче сексуално злоставувано и продавано повеќе од една година, петмина уапсени

Катерина Павлова-Николовска

30 дена притвор за гевгеличанецот кој силувал другарка

Силувана 24-годишна гевгеличанка, насилникот и се заканувал со нож

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Апелација му ја намали казната на експолицаецот кој силуваше малолетници

Кристијан Ландов

Скопјанец силувал 69-годишна жена

Четврта доживотна казна во Србија: Се обидел да силува жена, па со кујнски нож ја избодел до смрт

А1он