Денеска сончево со мала до умерена облачност

Од:

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, особено долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 22 степена.

Би можело да ве интересира

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северозападен правец

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево со јужен ветер

Сончево и релативно топло

Сончево и топло со мала до умерена облачност