Дедо го прегазил внукот при паркирање во тетовско Селце

Од:

Петгодишно дете е тешко повредено додека неговиот дедо паркирал патничко возило во дворот на куќата, соопшти МВР.

Несреќата се случила вчера, во тетовското село Селце, а е пријавена попладнето во 16:40 часот.

Детето е пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен е увид на местото на незгодата од екипа на СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Утре ден на жалост во Куманово

Ана Ололовска

Д-р Арсенков: Двајца од повредените во Романовце во тешка здравствена состојба, бремена жена со втор степен изгореници на Клиниката „Св.Наум Охридски“

Ана Ололовска

Дебранец се обидел да силува сограѓанка

Ана Ололовска

Д-р Хасани: Повредените во вчерашната експлозијата се во многу тешка здравствена состојба

Ана Ололовска

Кај лице од село Лојане пронајден пиштол „Десерт Игл“ и рамка со куршуми

Ана Ололовска

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Ана Ололовска