Четворица повредени во сообраќајна незгода меѓу две возила на патот Неготино-Кавадарци

Од:

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што синоќа се случила меѓу две возила на патот Неготино – Кавадарци, потврдија утринава од МВР.

– Синоќа во 22:50 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на регионалниот пат Неготино-Кавадарци, на местото викано „Маренски уши“, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „фолксваген голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.П.(43) од Неготино и патничко возило „лада“ без регистарски ознаки, управувано од Д.Л.(40) од Росоман. Во незгодата со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатничките во возилото „лада“, Г.Г.(39) од Штип и А.В.(42) од Росоман, констатирани во болницата во Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци, појаснија од МВР.

Оттаму додаваат дека синоќа околу 20:30 часот во Полициската станица Неготино, било пријавено дека на автопатот Неготино – Демир Капија, товарно возило „сканија“ со гевгелиски регистарски таблички со полуприколка, управувано од Е.П.(31) од село Стојаково излетало од патот при што е причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Вандали уништиле мермерни плочки околу спомениците – Урни во Могилата на непобедените во Прилеп

Загина велосипедист, уапсен возачот на камионот кој го удрил

Мароканец украл камион, полицијата го фати кај Лојане

Тинејџери предивикале сообраќајна несреќа, осуммина повредени

Катерина Ѓуровски

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ

Поради несреќа, во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“

Катерина Ѓуровски