Бан Ки Мун доаѓа во Скопје

Од:

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун доаѓа во Скопје во рамки на својата балканска турнеја.

Бан во земјава ќе пристигне на 25 овој месец, а ќе го пречека шефот на државата, Ѓорѓе Иванов, со кого по средбата, ќе одржат заедничка прес конференција.

За време на посетата Бан Ки Мун ќе се сретне со премиерот Никола Груевски и со претседателот на Собранието Трајко Вељановски.

Би можело да ве интересира

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Влада: Идентитетот и јазикот не може да бидат предмет на преговори

Влада: Новите толкувања во речникот се од експертите на ИМЈ, ние само го одржуваме системот

Жарко Настоски

Владата го поддржува рушењето на дивоградбите на охридското крајбрежје

Жарко Настоски

Владата го усвои скратениот полицискиот час, за патниците од Индија и Бразил – 14 дена карантин

Жарко Настоски

Владата ќе основа медиумски фонд за проекти од јавен интерес

Жарко Настоски

1 comment

commanddevil 15/07/2012 - 00:51 at 00:51

ISPRAVKA……..OVOJ ,,MUN,, DOAGJA VO=REPUBLIKA MAKEDONIJA A NE SAMO VO SKOPJE. A STO MU PADNAL KSMET DA SE SRETNE SO OVIE PORTOKALOVI STETNICI?…BAS GO ZALAM

Reply

Leave a Comment

fifteen − twelve =