Арачиновец пукал кон соселанец поради кавга во сообраќај

Од:

Жител на Арачиново во полиција пријавил дека негов сослеанец пукал во него по недоразбирање во сообраќајот.

– На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал мопед, испукал од пиштол кон пријавителот, наведуваат од МВР.

Во инцидентото нема повредени. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двајца бегалци од „Идризово“ фатени во центарот на Скопје

МВР со детали за вчерашната сообраќајка на експресниот пат Штип – Кочани

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајна несреќа на патот Кочани-Штип, загина возач на камион

Катерина Павлова-Николовска

Трактор се преврте во канал, загина 63-годишник

Катерина Павлова-Николовска

Украл пари од ресторанот каде што работел и отишол да се коцка

Катерина Павлова-Николовска

Тепачка во скопско Ново Село, еден повреден со нож

Катерина Павлова-Николовска