25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко

Од:

25-годишниот А.В. од село Косевица, Општина Македонска Каменица, се сомничи од полицијата дека извршил обљуба врз 81-годишна старица од струмичко.

Според информацијата од СВР Струмица, тој бил уапсен синоќа околу 22:30 часот од полицајци од Полициското одделение Ново Село.

-Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, а за настанот бил известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и против него ќе биде поднесена кривична пријава. Во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица, стои во информацијата на СВР Струмица.

Од ОЈО Струмица информираа дека грозоморниот настан се случил вчера наутро околу 3:30 часот и на осомниченит бараат да му се одреди мерка притвор.

Би можело да ве интересира

Пиштол пронајден во двор во основно училиште во Тетово

24-годишна Албанка загина во тешка сообраќајка кај Ласкарци

„Порше“ излета во Аеродром, повредени пет девојки

Катерина Ѓуровски

Убиена жена во кочанското село Бели, осомничен синот

34-годишна битолчанка се отрула од плин во сопствената бања

Малолетник од Охрид насилнички се однесувал во училиште, прекршочна пријава за таткото