24-годишна Албанка загина во тешка сообраќајка кај Ласкарци

Од:

24-годишна албанка го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што вчера се случи на автопатот „Мајка Тереза“ во насока од Тетово кон Скопје кај селото Ласкарци. Таа била сопатичка во автомобилот со албански регистарски таблички кој излетал од патот.

Девојката починала на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Брзата помош. Тешки телесни повреди има возачот на автомобилот, пренесен е на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, информираше МВР.

Би можело да ве интересира

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби

Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски