20-годишник од прилепско загина во тешка сообраќајна несреќа

Од:

20-годишник од прилепското село Браилово загина во сообраќајна несреќа што вчера се случила на регионалниот пат Македонски Брод-Прилеп откако со неговото возило се судрил со камион.

Смрт, на местото на несреќата констатирал лекар од Интана помош. Повреден е 43-годишниот возач на камионот, пренесен е во болницата во Прилеп.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Прилеп.

Би можело да ве интересира

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Извлечено тело на старец од Тополка, бил пријавен за исчезнат

63-годишник загина во сообраќајка во битолско, со автомобилот излетал од пат

Катерина Ѓуровски

Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

Лажеле повозрасни граѓани дека нивни блиски направиле сообраќајка и им земале пари – кривична за Бугарка и охриѓанец