Јубилејни 50 години Театар „Чекори“ со премиера на претстава по делото „Крај на играта”

Од:

По повод 50 години од основањето на Театар „Чекори“ и 80 годишнината од раѓањето на основачот Боре Ангеловски, на 25 февруари (недела) со почеток од 20 часот во Домот на култура „Димитар Влахов“ – Автокоманда, премиерно ќе биде изведена претставата „End&Start game” по делото „Крај на играта“ од Семјуел Бекет, во режија на Снежана Коневски – Руси. У

Улогите ги толкуваат: Марко Џамбазоски, Даниел Гочевски, Никола Кузманоски, Маја Ѓурчевска и Никола Димевски.

Картите ќе можат да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата по цена од 250 денари.

Би можело да ве интересира

Премиера на претставата „Океанија“ покрај струшкото крајбрежје

„Сите прекрасни нешта“ – нова претстава на штипскиот Народен театар

Две нови изведби на перформансот „Мачката Елеонора“ во МКЦ

Предраг Петровиќ

Детска интерактивна музичка претстава „Операта на шумските животни“ во НОБ

Предраг Петровиќ

Вечерва кумановскиот театар имаше премиера на претставата „Црвенкапа“

„Нема да биде крај на светот“ учествува на Интернационалните театарски средби „Брчко Дистрикт“ во БиХ