Гостување на Театар Куманово во Струмица со претставата „Секс и лаги“

Од:

Кумановскиот театар со претставата „Секс и лаги“ ќе игра пред струмичани. Гостувањето во Народниот театар „Антон Панов“-Струмица е закажано за 3 март, петок со претставата „Секс и лаги“ во режија на Драгана Таневска, со почеток од 20 часот.

„Секс и лаги“ е возбудлива комедија која побуди огромен интерес во целата држава, и актерите со задоволство ја изведуваат.

Претставата досега се играше во Штип, Гевгелија, Крива паланка, Неготино, Кавадарци и во петок се игра во Струмица. Закажани се и други изведби во Македонија, а исто така претставата наскоро повторно ќе се игра и на сцената на Театар Куманово, односно во Центарот за култура.

Во претставата играат: Марко Трајковиќ, Александра Михајловска, Нина Максимова, Никица Јанковски, Жарко Јовановиќ и Анастасија Величковиќ.

Режијата е на Драгана Таневска, сценографија Крсто Богојевски, драматург Симона Тоскиќ и дизајн на постер Стефан Јакимовски.

Би можело да ве интересира

Премиера на „Петар Пан“ во Струга, средствата од влезниците хуманитарно за Бојан

Ана Ололовска

По повеќе од 30 години прво гостување на македонски театар на сцената на Народниот театар во Албанија

Ана Ололовска

Музички спектакл на четири млади актерки во Јавна соба – „Girls night“

Ана Ололовска

Бесплатна изведба на „Само глас“ во МНТ по повод Светскиот ден на театарот

Ана Ололовска

Почнаа подготовки за претставата „Бог на масакрот“ прва премиера на Тетовски Театар за 2023 година

Ана Ололовска

Почит и од млади и од стари колеги – Торта во драмски за 80 роденден на Коле Ангеловски

А1он