„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ и „ЏГАН“ во парк

Од:

Продолжува убавата приказна на кино на отворено што започна минатата година со „Исцелител“ и „Avec l’amour“. Во рамките на првото издание на летниот фестивал Summerland се вклучуваат МКЦ и кино Милениум и организираат бесплатни филмски вечери во Градски летен парк – Школка.

Филмскиот викенд ќе започне на 18 јули, четврток во 21 часот со жестоката феминистичка приказна раскажана од Теона Стругар Митевска – „Господ постои, името ѝ е Петрунија“.

Веќе следната вечер, 19 јули, петок со почеток од 21:30 часот на големото платно во Градски парк – Школка ќе биде прикажан првиот долгометражен филм на Вардан Тозија – „ЏГАН“.

Би можело да ве интересира

„Петрунија“ и „Џган“ на Школка во Градски парк

Ана Ололовска

Утре и задутре гледајте филм на отворено во Градскиот парк во Скопје

Ана Ололовска

Богата музичка програма и активности на „Summerland“ во Градски парк

Ана Ололовска

„Црвена јабука“ в сабота на „Summerland“ во Градски парк

Ана Ололовска