„Црвена јабука“ в сабота на „Summerland“ во Градски парк

Во рамки на фестивалот „Summerland” во Градски парк, викендов ќе бидат одржани неколку настани и музички перформанси. Вечер, од 19:30 со „Готвиме со Бранко“, ќе има хуманитарно готвење за бездомните лица, а граѓаните кои сакаат да донираат, ќе може да донесат оброци. Од 21:00, The music room ќе има тричасовен музички live сет- комбинација од диџеј, гитара и вокал, а просторот пред Школка ќе биде претворен во голем подиум за танцување.

Во сабота, пак, преку ден е предвидена детска програма. Од 17:00, влезот во Зоолошка градина Скопје ќе биде бесплатен за сите, а од 18:00, посетителите ќе имаат уникатна можност да ја погледнат претставата „Хакуна Матата во Зоо Парк“, возејќи се на вовче. Вечерта од 22:00, на Школка настапува сараевскиот бенд „Црвена јабука“.

Во недела на Школка , од 19:00 децата ќе имаат можност да се забавуваат со ДКЦ Карпош и интерактивната боенка „ЗОО Азбука“, да јаваат пони коњчиња и да учат за светот на рептилите со Војо Иванов. Од 21:00 часот на главната сцена, настапуваат рокенрол бендот- Културно Уметнички Работници.

Би можело да ве интересира

„Петрунија“ и „Џган“ на Школка во Градски парк

Ана Ололовска

„Дрисла“ се враќа на Град Скопје

Ана Ололовска

Утре и задутре гледајте филм на отворено во Градскиот парк во Скопје

Ана Ололовска

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ и „ЏГАН“ во парк

Ана Ололовска

Богата музичка програма и активности на „Summerland“ во Градски парк

Ана Ололовска

Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Ана Ололовска