Газдите на ПСЖ заинтересирани за купување на Еспањол

Од:

КСИ (Qatar Sports Investments), компанијата која го поседува Пари Сен-Жермен сака да го следи примерот на својот ривал, Манчестер сити (во сопственост на газди од Обединетите Арапски Емирати) со купување на сателитски клубови во Европа.

По шпекулациите дека португалската Брага ќе стане првиот член на семејството на катарскиот фудбалски гигант, сега според „Радио Марка“, КСИ се заинтересирани да го купат Еспањол од групацијата „Растар“.

Еспањол е четирикратен шампион од Копа дел Реј, а двапати биле финалисти на Купот на УЕФА, но никогаш неја освоиле шпанската титула. И покрај тоа што доаѓаат од Барселона, клубот има многу верни навивачи, според последните информации тие се 9-тиот најпопуларен шпански клуб.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Пристигна пред само два месеци и не сака повеќе да игра за ПСЖ

Мбапе се врати во првиот тим на ПСЖ

Рокот што ПСЖ му го даде на Мбапе истекува денеска

Предраг Петровиќ

Сензација на повидок: Мбапе во Ливерпул

Предраг Петровиќ

ПСЖ го исфрли Мбапе од тимот и порача: „Килијан е на продажба“

Предраг Петровиќ

ПСЖ го направи првиот чекор за да го доведе Влаховиќ

Предраг Петровиќ