zorana mihajlovic

Регион

Михајловиќ: Бев во малцинство во владата како некој кој се залага Србија да биде на западот, а не на истокот

А1он
„Не се согласив да бидам пион, затоа сме денес овде. Секогаш му велев на попот дека е поп“, изјави Зорана Михајловиќ на прошталната прес-конференција, по
Регион

Москва: Српската вицепремиерка Михајловиќ слабо упатена во реалноста на односите меѓу Србија и Русија

А1он
Руското Министерство за надворешни работи ја отфрли изјавата на потпретседателката на Владата на Србија и министерка за енергетика Зорана Михајловиќ дека шефот на руската дипломатија
Регион

Заедничка работна група на Србија, Албанија и Северна Македонија за соработка во енергетската криза и за стратешки проекти

А1он
Вицепремиерката на Владата на Србија и министер за рударство и енергетика, Зорана Михајловиќ денеска во Тирана изјави дека министрите од Северна Македонија и Албанија ја