zeleznicki soobrakaj

Регион

Жена загина во судир на борбено возило на Војската на Србија и автомобил

А1он
Жена загина денеска во сообраќајна несреќа, што се случила околу 15 часот на патот Вршац-Панчево, на влезот во селото Владимировац, кога борбено возило „Милош“ на
Свет

Поради штрајк во прекин железничкиот сообраќај во Австрија

А1он
Поради штрајк целосно е во прекин железничкиот сообраќај во Австрија. Еднодневниот предупредувачки штрајк ги погоди и сите меѓународни железнички врски со Австрија. Германскиот оператор „Дојче