zarabotka

Спорт

Конор Мекгрегор е најплатениот спортист во светот, лани заработил 180 милиони долари

А1он
Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор е најплатен спортист во глобални рамки во изминатите 12 месеци, со инкасирани вкупно 180 милиони долари, објави денеска економскиот магазин
Култура

Филмскиот хит на годината урива рекорди, но има и исплашени луѓе кои бегаат од кината

А1он
Во првиот викенд од прикажувањето, филмот „Џокер“ крена многу прашина, а странските медиуми пишуваат за гледачи кои ги напуштале кино-салите бидејќи филмот бил премногу вознемирувачки