vta

Спорт

ВТА ја прогласи Кенин за најдобра тенисерка за 2020 година

А1он
Американката Софија Кенин (22) е прогласена за тенисерка на годината во избор на ВТА. Кенин, која во моментов е четврторангирана во светот, на почетокот на
Спорт

Возњацки и Квитова си загарантираа место во финалниот турнир на ВТА

Минатогодишната шампионка на финалниот турнир на ВTA, Каролин Возњацки и чешката тенисерка – Петра Квитова, си ги загарантираа местата за овогодинешното издание на турнирот, што