vonzemjani

Магазин

Лекарите ја завршија анализата на наводните вонземјани, нивните заклучоци ја искомплицираа ситуацијата

А1он
Околу една недела откако Хозе Хаиме Маусан, познат новинар и уфолог, пред Мексиканскиот конгрес презентираше две тела за кои рече дека се од вонземско потекло,
Свет

Американската влада отвора нова канцеларија за следење на вонземјаните

А1он
Американските власти ја отворија веб-страницата на Канцеларијата за проучување на различни аномални феномени на летови (AARO). Претходно означена како НЛО, канцеларијата беше дизајнирана да ја
Магазин

(ВИДЕО) Поранешен мајор на американската армија: Во 1978 година беше убиен вонземјанин во близина на воена база

А1он
Поранешен мајор на военото воздухопловство на САД, Џорџ Филер тврди дека во близина на американска воена база во 1978 година бил убиен вонземјанин. Извештајот на
Магазин

(ВИДЕО) Бизарни тврдења на професор од Оксфорд: Вонземјаните веќе се размножуваат со луѓе на земјата

А1он
Еден професор од Оксфорд вели дека вонземјаните веќе се парат со луѓе за да произведат нов хибриден вид способен да се справи со климатските промени.
Магазин

Бисикало: Можно е да има вонземјани, но не сакаат да остварат контакт со нас

А1он
Директорот на Институтот за астрономија при Руската академија на науките, професор Дмитриј Бисикало оцени дека е можно да постојат вонземни цивилизации, кои не сакаат да
Магазин

ВИДЕО: Идентификуван „вонземјанинот“ кој предизвика бура на интернет

А1он
Пред неколку месеци на интернет се прошири снимка на „чудно суштество“ снимено на индонезискиот остров Борнео. Суштеството го забележаа група работници на плантажа во близина
Свет

(ВИДЕО) Американски научник: Работев со вонземјани во Невада

А1он
Американскиот инженер и истражувач, Бојд Бушман, кој што е познат и како творец на проектилите „стингер“ пред да почина откри дека на Земјата живеат голем