tonga

Свет

Силен земјотрес го погоди архипелагот Тонга

А1он
Земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во близина на архипелагот Тонга, во Пацификот. Американскиот геолошки институт соопшти дека земјотресот
Свет

ВИДЕО: Циклонот Гита ја опустоши островската држава Тонга

А1он
Малата островска држава Тонга во Тихиот Океан е опустошена од тропскиот циклон Гита, кој ги погодил островите минатата ноќ. Според медиумите во Нов Зеланд, циклонот
Свет

ВИДЕО: Тонга се подготвува за најсилниот циклон во историјата на државата

А1он
Циклонот Гита веќе ја разора островската држава Самоа, а може да зајакне до петта, најсилна категорија на циклони, пред да ја погоди Тонга, предупредија тамошните
Свет

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди островот Тонга

А1он
Силен земјотрес, со магнитуда на ударот од 6,1 степени според Рихтер, денеска го погоди островот Тонга, пренесе ТАСС, повикувајќи се на американскиот Геофизички институт. Засега