titan

Свет

Спасувачите кои ги најдоа остатоците од Титан открија кога сфатиле дека веќе нема надеж

А1он
Потрагата по подморницата Титан беше една од централните теми на светските медиуми неколку дена во јуни. Туристички брод со пет патници до потонатиот брод Титаник
Свет

Вработен во OceanGate пред неколку години предупреди: Ќе се убие себеси и другите поради своето его

А1он
Поранешниот вработен во OceanGate, Дејвид Лохриџ, испратил е-пошта пред неколку години на друг поранешен соработник на компанијата во која ја изразил својата загриженост за можни
Магазин

ВИДЕО: Адел се потсмеваше со трагедијата на концерт: Дали би оделе со подморница до дното на океанот?

А1он
Драмата на подморницата „Титан“ со трагичниот исход во која загинаа пет лица, го шокираше целиот свет. А британската пејачка Адел ја спомена оваа трагедија на
Свет

Канада започна истрага за смртта на членовите на екипажот „Титан“

А1он
Канадската полиција ја истражува смртта на пет лица како последица на експлозијата на подморницата Титан. Началникот на канадската полиција Кент Осмонд потврди дека полицијата ги
Свет

(ВИДЕО) Крајбрежна стража потврди: Останките најдени на дното на океанот се на подморницата „Титан“, сите патници се загинати

А1он
Остатоците откриени денес во близина на потонатиот брод „Титаник“ се од исчезнатата подморница „Титан“, потврди американската крајбрежна стража. BREAKING: A debris field has been discovered
Свет

OceanGate: Нема преживеани во подморницата „Титан“

А1он
Компанијата која управува со подморницата OceanGate објави дека верува дека нема преживеани од патниците на исчезнатата подморница „Титан“. „Нашите срца се со овие пет души
Свет

Експерт за пребарување и пријател на двајца патници од „Титан“: Пронајдоа делови од подморницата

А1он
Експертот за потраги и спасување и пријател на двајцата патници од „Титан“, Дејвид Мернс, вели дека пронајдените остатоци се дел од подморницата која исчезна пред
Свет

(ВИДЕО) Американската крајбрежна стража пронајде остатоци: Експертите анализираат дали се работи за исчезната подморница

А1он
Американската крајбрежна стража објави дека роботската далечинско управувана подморница (ROV) пронашла остатоци на дното на Атлантскиот Океан. NEW THIS MORNING: Remotely operated vehicle (ROV) deployed
Свет

Подводниот робот „Виктор 6000“ пристигна во зоната за потрага по исчезнатата подморница

А1он
Францускиот брод со подводниот робот „Виктор 6000“ пристигна во областа на Атлантикот каде што е во тек потрагата по исчезнатата туристичка подморница „Титан“, соопшти денеска
Свет

Се слушаат звуци во областа каде исчезна подморницата

А1он
Канадски авион кој ја бара исчезнатата подморница Титан во Атлантскиот Океан открил повремени звуци на „удирање“ во близина на последната позната локација на бродот. Ова