Strumica open fest

Култура

„Струмица-град на културата 2021“ продолжува со џез концерт „Џезна и Флет фалф“

А1он
Манифестацијата „Струмица-град на културата 2021“ вечер продолжува со џез концертот „Џезна и Флет фалф“. На концертот, кој ќе се одржи во Aмфитетарот во Градскиот парк
Култура

Десеттото издание на „Струмица опен фестивал“ почнува денес

А1он
Десеттото издание на „Струмица опен фестивал“ почнува вечер со настапот на Студиото за танцување „Оne way“ и ќе трае до 19-ти идниот месец, соопштија на
Култура

Концерт на учесниците на Летната школа за гитара на Струмица опен фестивал

А1он
Во Градскиот парк во Струмица вечерва ќе се одржи концертот на учесниците на Летната школа за гитара, која се организира во рамки на годинашното издание