srpska policija

Регион

Уапсени 17 соработници на кавачкиот клан: Се товарат за осум убиства

А1он
Во координирана акција на српското Министерство за внатрешни работи и на Безбедоносно информативната агенцција (БИА) во Белград утрово е уапсена група од 17 лица, јави
Регион

Си го убил братот додека спиел: Грозоморно убиство во Србија

А1он
Во инцидент кај Горња Трнава кај Топола, двајца браќа се степале, па едниот брат извршил злосторство врз другиот. Како што неофицијално се наведува, на сето
Регион

Србин со месарски нож нападнал Германец во центарот на градот, па побегнал

А1он
Србин (37) е уапсен во Германија, на железничката станица во градот Есен, откако со месарски нож избодел Германец (45), соопшти локалната полиција. Мажот се здобил
Регион

Хорор во Србија: Пронајден маж обесен на справа за вежбање

А1он
В.В. (56) бил пронајден мртов во својот стан во Нов Белград. Според неофицијални информации, тој се обесил на справа за вежбање, односно се самоубил, пренесува