soobrakajka pernik

Македонија

ВИДЕО: Седумнаесетгодишно девојче и шест возрасни се преживеаните во несреќата, хоспитализирани се во Софија

А1он
Во болницата Пирогов во Софија по несреќата со автобусот на автопатот Струма се примени 17-годишно девојче и шест возрасни лица, изјави за БТА д-р Маја
Македонија

Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајката и замина за Бугарија

А1он
Премиерот Зоран Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која според првичните информации животот
Видео Македонија

ВИДЕО: 45 луѓе, од кои 12 деца, загинаа во македонски автобус во Бугарија

Мери Јордановска
Најмалку 45 патници загинале во македонски автобус во Бугарија, јавуваат бугарските медиуми. Автобусот сообраќал од Истанбул кон Скопје. Според првичните информации, тој се запалил и