soobrakajka crna gora

Регион

ВИДЕО: Излета автобус во Црна Гора, две лица загинаа, седум се тешко повредени

А1он
Билансот на несреќата на патот Цетиње-Будва, кога автобус со триесетина патници излета од патот, е најмалку двајца загинати, додека седуммина од нив се тешко повредени.