skopje film festival

Култура

Скопје филм фестивал почнува на 9 септември, програмата содржи 20 играни и документарни филмови

А1он
Во среда од 19 часот во Кинотека на Северна Македонија, почнува 23-то годинешно издание на Скопје филм фестивал, информираат од Скопје филм фестивал. Почетокот на
Култура

На Скопје филм фестивал гостуваше екипата на францускиот филм „Ава“

А1он
Синоќа на Скопје филм фестивал во киното „Фросина“ беше прикажан францускиот филм „Ава“, кој доживеа голем успех, бидејќи освен на Канскиот филмски фестивал, досега е
Култура

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

А1он
Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28