saraevo film festival

Култура

„Кајмак“ претставен на Сараевскиот филмски фестивал

А1он
Екипата на „Кајмак“, заедно со режисерот Милчо Манчевски, актерите Ана Стојановска, Филип Трајковиќ и продуцентот Јане Ќортошев, синоќа се појавија на црвениот килим на Сараевскиот
Култура

Анимираниот филм на Владимир Лукаш во трка за награда на Сараево филм фестивал

А1он
Анимираниот филм „Девојката што паѓа“ на македонскиот автор Владимир Лукаш е избран во официјалната конкуренција за награди во програмата на кратки филмови на годинешниов Сараево