ronald kuman

Спорт

Куман може да заработи казна од 12 натпревари поради коментарите за судењето во „Ел класико“

А1он
Одделот за интегритет на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) ги проследи коментарите на тренерот на Барселона, Роналд Куман до комитетот за натпреварување. Ова се коментарите на
Спорт

Куман по телефон му јавил на Суарез дека не му е потребен во новата сезона

А1он
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез, ќе го напушти клубот ова лето. Според новинарот Херард Ромеро, новиот главен тренер на Каталонците, Роналд Куман, телефонски контактирал со
Спорт

Роналд Куман е новиот тренер на Барселона, пишуваат медиумите

А1он
Селекторот на холандската фудбалска репрезентација Роналд Куман ќе потпише тригодишен договор со Барселона, објави новинарот Николо Скира на неговата страница на Твитер. Според изворот, неговото