prodidzi

Магазин

Пејачот на „Продиџи“ имал милионски долгови пред смртта

А1он
Пејачот на „Продиџи“, Кит Флинт пред да се самоубие имал долгови од 7,3 милиони фунти поради даноци и разни заеми, објави „Сан”. Британскиот музичар се
Магазин

Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите

А1он
Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство се бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата. Во соопштението се посочува дека форензичарите
Магазин Македонија

Светската атракција групата „Продиџи“, вечерва во Охрид

А1он
На „Билјанини извори“ вечерва ќе се одржи и долго очекуваниот спектакл – концертот на светската атракција групата „Продиџи“, со што ќе биде заокружено првото издание