porse

Магазин

Експресивен дизајн и иновативна технологија: Новиот Volkswagen T-Roc е тука!

А1он
Во салонот на Volkswagen во Скопје пристигна новиот T-Roc: Со свеж дизајн, иновативни системи за помош и бројни дигитални услуги, Volkswagen ја продолжува успешната приказна
Магазин

Porsche Road Tour 2021: Возачка авантура со сите модели на Porsche низ Македонија

А1он
Изминатиот викенд под организација на Порше Македонија, се одржа престижната возна тура низ државата – Porsche Road Tour 2021. Составена од сите модели во понудата
Економија

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

А1он
Porsche со виртуелна презентација официјално го претстави новиот Taycan Cross Turismo пред јавноста. Производителот на спортски автомобили го проширува портфолиото на производи од својата прва
Магазин

Се продава сребреното „Порше“ на Марадона

А1он
Со почетна цена од 200.000 долари, утре на аукциска продажба преку интернет ќе биде понуден автомобилот „Порше 911“ кое во минатото го поседуваше аргентинската фудбалска
Спорт

Нашиот автомобилист Ристо Вуков – Рико ја вози првата трка од купот Порше Карера Италија

А1он
Еден од најдобрите македонски автомобилисти, Ристо Вуков – Рико, на патеката Муџело во Италија денес ќе ја вози првата трка на отворањето на годинашниот куп
Магазин

Три јубилеи на Porsche: 50 години од моделот 917, 50 години од моделот 914 и 10 години од Panamera

А1он
Три јубилеи, еден голем роденден и на историското искуство – 2019 ветува неколку значајни моменти за Porsche Музејот. Посветени да се направи видлива историја на