odbojka

Спорт

Стартна победа за македонските одбојкари во Мундијалските квалификации

А1он
Македонската машка одбојкарска репрезентација со победа над Албанија ги започна квалификациите за Светското првенство. Во СРЦ „Кале“ во Скопје нашите одбојкари со убедливи 3:0 по
Спорт

Одбојкарите на домашен терен ќе ги играат квалификациите за Светското првенство

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација на домашен терен од петок до недела ќе ги игра квалификациите за Светското првенство во Полска 2014 година. Натпреварите од турнирот ќе
Спорт

Жељасков на чело на одбојкарската репрезентација на Македонија

А1он
Буграскиот тренер Николај Жељасков од денеска ја предови сениорската одбојкарска репрезентација на Македонија. Новиот селектор на оваа позиција доаѓа на местото на Александар Тасевски. Жељасков