nintendo

Магазин

„Нинтендо“ го претстави новиот „Свич ОЛЕД“

А1он
По повеќемесечни гласини, конечно се знае како ќе изгледа новата верзија на рачната конзола „Нинтендо свич ОЛЕД“… Таа осамна на твитер-профилот на „Нинтендо“, а нејзините
Магазин

Во Јапонија се отвора забавниот парк „Светот на Супер-Нинтендо“

А1он
Тематскиот забавен парк „Светот на Супер-Нинтендо“ требаше да биде отворен оваа година во Осака, Јапонија, поради Олимписките игри во Токио. Но, тоа не се случи
Магазин

Нинтендо планира нова верзија на Свич за 2019 година

Јапонската технолошка компанија Нинтендо следната година планира да лансира нова верзија на својата конзола Свич, за да се задржи моментумот, кој го обзбеди со продажбата на