nevreme grcija

Регион

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

А1он
Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на
Регион

Невремето „Океанис“ создава проблеми во Грција

А1он
Градинките, основните и средните училишта во повеќе делови на Грција денеска се затворени поради лошото време и ниските температури, додека пак на трите атински пристаништа