mohamed bin salman

Свет

Репортери без граници поднесе тужба против саудискиот принц поради убиството на Кашоги

А1он
Организацијата Репортери без граници поднесе тужба во германското Јавно обвинителство против саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман и други високи владини претставници за убиството на новинарот
Спорт

Шеикот Бин Салман нуди 3,8 милијарди долари за Манчестер Јунајтед

А1он
Дваесеткратниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед може да добие нови сопственици. Откако милијарди беа инвестирани во градскиот ривал Манчестер Сити од арапски сопственици, „црвените ѓаволи“,
Свет

„Њујорк тајмс“: Саудискиот принц во 2017 година зборувал за „куршум” за Кашоги

А1он
Саудискиот престолонаследник, Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ултраконзервативното кралство,