miura

Спорт

Педесетипетгодишниот Миура потпиша за нов клуб

А1он
Јапонската фудбалска ѕвезда Казујоши Миура и официјално ја продолжи својата кариера, потпишувајќи на 55-годишна возраст договор со четвртолигаш, каде тренер е неговиот повозрасен брат. Миура
Спорт

Миура не запира и на 54. години – Ме бараат осум клубови

А1он
Легендарниот 54-годишен јапонски фудбалер Казујоши Миура објави дека нема намера да ја заврши својата кариера, наведувајќи оти за неговите услуги на теренот сè уште постои