magjar telekom

Свет

Хакерски напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

А1он
Унгарските финансиски институции и телекомуникациската инфраструктура пред два дена претрпеле силен кибер напад од компјутерски сервери лоцирани во Русија, Кина и Виетнам, соопшти денеска телекомуникациската
Македонија

Сведокот за „Маѓар телеком“ не се појави, судењето одложено

Виктор Јованов
Главната расправа за „Маѓар телеком“ каде се обвинети поранешни директори на компанијата во Македонија, е одложен за 17 октомври. На денешното рочиште не се појави