liverpol

Спорт

Фулам и Ливерпул со интересно реми на стартот на Премиерлигата

А1он
Александар Митровиќ ја продолжи својата голгетерска форма од англискиот Чемпионшип и во Премиерлигата, постигнувајќи два гола за Фулам да одигра интересно 2:2 реми со фаворитите