kristijan eriksen

Спорт

Ериксен излезе од болница, една недела откако „го остави срцето“ на теренот

А1он
Фудбалерот на Данска, Кристијан Ериксен, ја напушти денеска болницата во Копенхаген, една недела откако доживеа срцев удар на натпреварот против Финска на ЕУРО2020. Данските лекари
Спорт

На Ериксен поткожно ќе му биде вграден срцев дефибрилатор

А1он
Данскиот фудбалски репрезентативец Кристијан Ериксен, кој поради срцев удар изминатиот викенд колабираше на теренот за време на натпреварот против Финска во рамки на ЕУРО 2020,
Спорт

Нашите му посакаа брзо закрепнување на Ериксен, поздравот го прати капитенот Пандев

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци денеска преку капитенот Горан Пандев му посакаа брзо закрепнување на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој во сабота колабираше на теренот откако претрпе
Спорт

Ериксен се огласи од болница: Добро сум, колку што е можно со оглед на околностите

А1он
За прв пат по срцевиот удар кој го преживеа во саботата, данскиот фудбалер Кристијан Ериксен јавно се огласи на социјалните мрежи. Фудбалерот на Интер рече
Спорт

Ериксен утре излегува од болница и сака да го гледа мечот Белгија – Данска

А1он
Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен добро се опоравува во болница по шокантниот срцев удар кој го преживеа во саботата на мечот меѓу Данска и Финска во
Свет

Која е сопругата на Ериксен, чија реакција го трогна светот кога тој падна на теренот

А1он
Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското првенство наеднаш колабираше
Свет

Кристијан Ериксен доживел срцев удар, потврди докторот на данскиот тим

А1он
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен доживеал срцев удар кога се срушил во текот на натпреварот против Финска на Европското првенство, изјавил докторот на данскиот тим, Мортен
Спорт

Ериксен ниту имал коронавирус, ниту пак примил вакцина против Ковид-19

А1он
Во јавноста се појавиja неосновани тврдења дека Кристијан Ериксен изгубил свест и колабирал бидејќи неодамна примил вакцина против Ковид-19. Овие информации ги објавија од клубот
Спорт

Марота го потврди интересот на Интер за Ериксен

А1он
Главниот извршен директор на Интер, Џузепе Марота потврди дека клубот е заинтересиран за Кристијан Ериксен, но призна дека досега не остварил контакт со Тотенхем. Минатата