klasicna muzika

Култура

Фестивалот „Музика од Светот“ завршува во концерт на Наташа Атлас

А1он
Седмото издание на Интернационалниот фестивал на „Музика од Светот“ ќе го затвори светски познатата музичка ѕвезда со англо-египетско потекло Наташа Атлас. На денешната прес-конференција Атлас
Култура

Почнуваат 16. „Есенски музички свечености“

А1он
Со концертот на триото од Турција, џез-пијанистот Керем Горсев, Каган Јилдиз-контрабас и Ферит Одман-тапани, во придружба на камерниот оркестар на Битола вечер во Домот на Армијата на Република
Култура

Ученици и студенти од Школата за класична гитара „Каровски” одржаа концерт во Кавадарци

А1он
Со изведба на познати дела од повеќе музички правци, младите ученици и студентите од Школата за класична гитара „Каровски“ од Скопје , синоќа ја донесоа