kanski festival

Култура

Агенцијата за филм застапена со е-павилијон на Филмскиот маркет на Канскиот фестивал

А1он
Филмскиот маркет на престижниот Кански филмски фестивал – Marché du Film, по прв пат годинава се одвива виртуелно поради пандемијата со Ковид-19. Агенцијата за филм
Магазин

Кога сфати дека сите гледаат во нејзините голи гради, бразилската манекенка воодушеви со реакцијата

А1он
Бразилската манекенка Фернанда Лиз на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан прошета во раскошна креација која во еден момент се спушти толку многу што
Магазин

Ева Лонгорија „блесна“ на црвениот тепих во Кан

А1он
И оваа година светските и европски ѕвезди, манекенки, актери, режисери го „окупираа“ Кан, каде што се одржува 72. по ред Кански филмски фестивал. На настанот
Магазин

Сексапилната Амбросио на црвениот тепих во Кан во провидна креација

А1он
На отворањето на Канскиот филмски фестивал беше и манекенката Алесандра Амбросио. Бразилската убавица која се пензионираше и не е веќе дел од „ангелите на Викторија“,
Магазин

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

А1он
Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи
Култура

Вечерва отворање на Филмскиот фестивал во Кан

А1он
Со премиерата на комедијата на американскиот режисер Џим Џармуш „Мртвите не умираат“ денеска ќе биде отворен 72. Кански фестивал, со чие жири претседава оскаровецот Алехандро
Магазин

Ален Делон награден со почесна „Златна палма“

А1он
Ѕвездата на филмовите „Роко и неговите браќа“, „Самурај“, „Гепард“ и „Господин Клајн“, францускиот актер Ален Делон, е добитник на почесната „Златна палма“ на овогодишниот Кански