kalin ivanovski

Спорт

Калин Ивановски во четврт-финалето на турнирот во Австрија

А1он
Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласира во четврт-финалето на ИТФ-фјучерс турнирот во Котингбрун, Австрија. Тој во осмина-финалето го совлада Италијанецот Андреа Герери со 2:0 во