kalin ivanovski

Спорт

Калин Ивановски со Ѓоковиќ почна да се подготвува за новата сезона

А1он
Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски повторно тренираше со светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ. Во Дубаи каде Ивановски заедно со Ѓоковиќ ги почна подготовките за
Спорт

Ивановски ја мина првата пречка на квалификациите во Јокохама

А1он
Македонскиот тенисер Калин Ивановски со победа ги стартуваше квалификациите на Челинџер турнирот од серијата 75 што се игра во јапонскиот град Јокохама. Ивановски во првото
Спорт

Калин Ивановски во четврт-финалето на турнирот во Австрија

А1он
Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласира во четврт-финалето на ИТФ-фјучерс турнирот во Котингбрун, Австрија. Тој во осмина-финалето го совлада Италијанецот Андреа Герери со 2:0 во