kabul

Свет

Протести во Кабул против новите карикатури на „Шарли ебдо“ за пророкот Мухамед

А1он
Стотици демонстранти во Кабул фрлаа камења за време на денешните протести против објавувањето на карикатури на пророкот Мухамед во францускиот весник „Шарли ебдо“. Полицијата возврати