jonsko more

Регион

Грчки авион Ф-4 се урна во Јонското Море, се трага по двајца пилоти

А1он
Грчките спасувачи трагаат по двајцата пилоти на борбениот авион Ф-4 кој се урна во Јонското Море кај западна Грција, јави државната телевизија. Авионот, кој бил