inzagi

Спорт

Симоне Инзаги ќе добие нова понуда од Лацио

А1он
Лацио ќе го продолжи договорот со тренерот Симоне Инзаги, пренесува италијанскиот спортски весник „Ил Месаџеро“. Според извештајот, претседателот на римскиот клуб Клаудио Лотито има намера